Site icon ערסלים לתינוקות |

6 דברים שלא ידעת לגבי ההיריון שלך

היריון

cottonbro studio באתר PEXELS

הריון הוא מסע מופלא מלא בפליאה וציפייה, אבל הוא גם מלווה באינספור שינויים והפתעות. בעוד שהיבטים רבים של הריון ידועים היטב, ישנן כמה תופעות שפחות מדברים עליהן ועלולות לתפוס אותך לא מוכנה. הנה שישה דברים מסקרנים שאולי לא ידעת על ההיריון שלך:

בריחת שתן – תופעת הלוואי הלא מדוברת

למרות שאולי ציפית לשינויים גופניים מסוימים במהלך ההיריון כמו בטן גדלה וכפות רגליים נפוחות, ייתכן שלא ציפית לאפשרות של בריחת שתן. כן, זה נכון – הריון יכול לפעמים להוביל לדליפות בלתי צפויות כשאת צוחקת, משתעלת או אפילו מתעטשת.

תופעה זו מתרחשת עקב הלחץ של הרחם הגדל על שלפוחית ​​השתן ושרירי רצפת האגן. אל תדאגי, תרגול של תרגילי קיגל יכולים לעזור לחזק את השרירים הללו ולהפחית את הסבירות לבריחת שתן.

כוחו של האבץ

אבץ אולי אינו הרכיב התזונתי הראשון שעולה בראשך כשאת חושבת על הריון בריא, אבל הוא ממלא תפקיד מכריע בהתפתחות התינוק שלך. מינרל חיוני זה תומך בצמיחת תאי תינוקך ותורם להתפתחותם הכללית. בנוסף, אבץ מסייע בחיזוק המערכת החיסונית שלך, מה שחשוב במיוחד במהלך ההיריון כאשר ההגנה של הגוף שלך נחלשת באופן טבעי.

ודאי שאת מקבלת מספיק אבץ על ידי שילוב מזונות עשירים באבץ כמו אגוזים, זרעים, דגנים מלאים וקטניות בתזונה היומית.

פיגמנטציה בהיריון

במהלך ההיריון, את עשויה להבחין בשינויים בפיגמנטציה של העור שלך, המכונה בדרך כלל "מסכת הריון" או מלזמה. מצב זה גורם להופעת כתמים כהים על הפנים, במיוחד על הלחיים, המצח והשפה העליונה. למרות שזה עשוי להיראות מדאיג, תוכלי להיות בטוחה שזו תופעה שכיחה בגלל תנודות הורמונליות במהלך ההיריון.

כדי למזער שינויים בפיגמנטציה, מומלץ להשתמש בקרם הגנה מדי יום ולהימנע מחשיפה ממושכת לשמש.

מחשבון ההיריון – שומר הזמן האישי שלך

חלפו הימים של חישובים ידניים. כעת, יש שפע של מחשבוני הריון זמינים באינטרנט כדי לעזור לך לעקוב במדויק אחר ההתפתחות של העובר שבבטנך. מחשבונים אלה מחשבים את הווסת האחרונה שלך, או את תאריך ההתעברות, כדי להעריך את תאריך היעד ללידה ולספק תובנות חשובות לגבי ציר הזמן של ההיריון שלך.

בנוסף, מחשבון הריון יכול לעזור לך לעקוב אחר אבני דרך ושלבי התפתחות חשובים של התינוק בכל שבוע.

מה קורה עם השיער שלי?

בעוד שחלק מהנשים חוות צמיחה מוגברת ועבה יותר במהלך ההיריון, אחרות עשויות להבחין בנשירה מוגברת בעיקר לאחר הלידה. תופעה זו מתרחשת עקב שינויים הורמונליים שמאריכים את שלב צמיחת השיער במהלך ההריון. כתוצאה מכך, פחות שערות נכנסות לשלב המנוחה, מה שמוביל לשיער מלא יותר.

עם זאת, לאחר הלידה, רמות ההורמונים חוזרות לנורמליות, מה שגורם לשלב נשירה כאשר השערות שנוספו נופלות. תהיי בטוחה שזהו מצב זמני, והשיער שלך יחזור בסופו של דבר למצב שהיה שלפני ההיריון.

חשיבות צריכת מזונות מן הצומח

תזונה מאוזנת הכוללת קטניות, דגנים ואגוזים במהלך ההיריון מציעה יתרונות רבים – הן לאם והן לתינוק המתפתח בבטן. קטניות כמו עדשים, שעועית וחומוס הן מקורות עשירים לחלבון. דגנים מלאים כמו אורז חום, קינואה ושיבולת שועל מספקים פחמימות מורכבות, סיבים, ויטמינים ומינרלים, מעודדים שובע, מווסתים את רמות הסוכר בדם ותומכים בבריאות מערכת העיכול.

אגוזים, כולל שקדים, אגוזי מלך וקשיו, מציעים שומנים בריאים, חלבון, סיבים ומגוון רחב של ויטמינים ומינרלים, התורמים להתפתחות המוח של העובר, לבריאות הלב האימהי ולרווחה הכללית. שילוב של מזונות עשירים בחומרים מזינים אלו בתזונה מבטיח צריכה מגוונת ומזינה התומכת בהריון בריא ובתוצאות אופטימליות של האם-עובר.

 

Exit mobile version