האם גור חיית מחמד זאת מתנה מתאימה לילדים?

ילדים הגדלים עם חיית מחמד בבית מפיקים ערך רב: מחקרים שונים שנערכו בתחום הצביעו על כך שילדים שחיו עם חיות מחמד (בעיקר כלבים) במהלך השנים הראשונות לחייהם הנם בעלי מערכת חיסון חזקה יותר ופחות נוטים לאלרגיות או לקשיי נשימה לעומת ילדים שלא גדלו בשנות חייהם הראשונות עם חיית מחמד.
בנוסף, ילדים שגדלים עם חיות מחמד לומדים מהי אחריות הכרוכה בטיפול בבעל חיים וכן נהנים מפעילות ספורטיבית כחלק מהבילוי עם הכלב ובאופן טבעי לרוב לא יפחדו מחיות מחמד אחרות.
הם גם זוכים לאהבה גדולה ולאינטראקציה עם חיית המחמד שמלווה אותם והופכת לחלק בלתי נפרד מחייהם.
השאלה הגדולה שהורים צריכים לשאול את עצמם לפני שהם רצים לאמץ חיית מחמד לילד היא: האם אכן המשפחה ובמיוחד הילד ערוכים ומוכנים לגדל חיית מחמד?
לפניכם מספר שיקולים שחשוב לבחון בטרם מבצעים את תהליך האימוץ ומכניסים כלב או חתול למשפחה עם ילדים.

מי יטפל בחיית המחמד עכשיו ובעתיד?


אם החלטתם להביא חיית מחמד מתנה לילד עליכם לבדוק מי יטפל בו בפועל – אם הוא יהיה של הילד האם הילד בשל לאחריות סדר גודל כזה או שהאחריות תתחלק בין האחים וביניכם ההורים והילדים והאם יש אלטרנטיבה לטיפול בכלב בעת היעדרות כמו טיול משפחתי.
 יש גיל מסוים שילדים מסוגלים כבר לטפל בכלב או לפחות לקחת על עצמם חלק מהמטלות הכרוכות בטיפול בחיית המחמד כמו למשל, הוצאת הכלב לטיול בחוץ פעמיים שלוש יום ואיסוף הצרכים, אבל חשוב להבין שחיי הילד דינאמיים ויתכן שבקרוב הוא יחווה לימודים תובעניים יותר או יחל פעילות חברתית שלא תאפשר לו להתפנות לגידול הכלב ויש לחשוב מראש מה תעשו במקרה, זה כדי להימנע מהזנחת הכלב. לא מאמצים כלב לשנה שנתיים אלא לכל משך חייו.
אם הילד עסוק יתכן שתרצו לאמץ חתול שלא צריך להוציא לטיולים ואפשר לטפל בו סביבה הביתית. כמובן שיש לוודא שהילד אכן מעוניין לאמץ חתול ולא כלב ולא להביא לו חתול כסוג של פיצוי. כדאי לשקול גם באיזה גיל לאמץ חיית מחמד ומה יהיה גילה – גורים דורשים טיפולי אינטנסיבי יותר מאשר חיות מחמד בוגרות.

כמה יעלה לכם לטפל בחיית המחמד?


עליכם לגלם מראש את ההוצאות הכרוכות בטיפול בחיית מחמד מהוצאות שוטפות כמו אוכל וחיסונים ועד הוצאות יוצאות דופן כמו רכישת ציוד – מיטה, מוצרי טיפוח.
יש לקחת בחשבון שיש גם הוצאות בלתי צפויות אם הכלב חולה ונזקק לטיפול רפואי. חשוב להבין מראש האם הילד משתתף בעלות תחזוקת חיית המחמד על חשבון דמי הכיס שלו למשל או שהעלות היא רק של ההורים ואם באמת למשפחה יש את התקציב הדרוש לטיפול טוב בחיית המחמד.
טיפול בחיית מחמד דורש גם זמן ופניות מיציאה לטיולים (במקרה של כלב) ועד נסיעות לווטרינר בעת הצורך ואפילו התעסקות בניקיון, אילוף, חלוקת האוכל, אמבטיות. עליכם לארגן את לו"ז שלכם או של הילד כדי שאכן חיית המחמד תקבל טיפול נאות ולא רק כשמתחשק או שמתאים. היא כמו עוד בן משפחה ויש להתייחס אליה כך.

חשוב לזכור שכשמאמצים חיית מחמד זו החלטה שכרוכה באחריות והתחייבות ארוכת טווח ויש להתכונן לקראתה מנטאלית ופיננסית ולבדוק שהילד אכן מבין במה מדובר או שאתם כהורים מוכנים לקחת אחריות במידה ולא יהיה שיתוף פעולה מצדו או שהוא קטן מדי להבין את גודל האחריות. תוכלו כמובן לרכוש את כל הציוד ממזון ועד משחקים בחנות אונליין לחיות מחמד כדי שהבית יהיה מוכן במידה והחלטתם לאמץ חיית מחמד. 

איך בוחרים טיולון לטיסה?

יש הרבה מאד מה להכין ולארגן לקראת טיסה וזה הופך להיות אפילו יותר מאתגר כאשר מדובר בטיסה עם תינוק. לתינוקות יש את הצרכים האישיים והייחודיים

מחפשים דוכן שווארמה מסתובב?

כמה פעמים מצאתם את עצמכם יוצאים מאירוע רעבים ומאוכזבים? לא מן הנמנע כי מצב שכזה קרה לכם יותר מפעם אחת. האוכל באירועים לא תמיד יהיה

טרמינל איקס שירות לקוחות

שירות לקוחות אינו רק מענה טלפוני ופתרון בעיות של לקוחות. זה גם לוודא שהלקוחות יהיו מרוצים מהמוצרים והשירותים של החברה כדי להחזיר אותם בעתיד. ישנן