הליך פונדקאות – החששות והבטיחות

הנושא כמעט ואינו מדובר אבל יותר ויותר זוגות מוצאים עצמם זקוקים לשירותי פונדקאות בישראל, והמספר שלהם רק הולך וגדל בכל שנה שחולפת. הליך פונדקאות יכול להיות מורכב גם מבחינה לוגיסטית אבל גם מבחינה רגשית. הוא טומן בחובו בירוקרטיה רבה, צורך בהלך רוח, התרגשות וחששות, כולם מובנים מאליהם לנוכח רגישות המצב. אז מה כולל תהליך פונדקאות  ומאיפה בכלל מתחילים לברר עליו לעומק וכיצד המרכז להורות יכול לסייע לזוגות לצלוח את המשימה שבסופה הם יחזיקו בילד משלהם בידיים? 

אז איך מתחילים הליך פונדקאות?

כאשר הרופאים מודיעים שהגיע השלב לחשוב על פונדקאות, לא מעט אנשים כבר הספיקו לעשות על הנושא גוגל. אז פונדקאות היא למעשה אישה שנושאת עבור הזוג את הילד הביולוגי שלהם. בישראל ניתן לבצע פונדקאות עבור זוגות הטרוסקסואליים, בדרך כלל הם עוברים שבעת מדורי גיהנום בטיפולי פוריות ובמשך שנים ארוכות, ולעיתים ידוע מראש שכדי להביא ילד יש להיעזר במסגרת של הליך פונדקאות אבל מאיפה מתחילים? 

קודם כל יש לקבל אישור ראשוני מטעם הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים. מדובר על האישור הסטנדרטי והראשוני לתהליך פונדקאות בישראל. לאחר הגשת הבקשה על ידי ההורים הוועדה מחליטה האם לאשר או לא לזוג לעבור הליך פונדקאות בארץ. לבקשה הזו מצרפים מסמכים רבים הכוללים בדיקות רפואיות ובדיקות פוריות, ומסמכים אישיים נוספים. 

המשך התהליך 

לאחר קבלת האישור ההורים המיועדים צריכים לאתר אם פונדקאית, הם יכולים לעשות זאת בפרסום במודעה בעיתון, בפייסבוק, או להיעזר במסגרות שונות כמו המרכז להורות המסייע ומכוון זוגות בתהליכי פונדקאות לאורך שנים. כדאי לדעת שישנן גם סוכנויות אשר עוסקות בתיווך הזה שבין זוגות ובין נשים שמעוניינות לקיים תהליך פונדקאות בעצמן. 

הסכמים, עורכי דין וגם הקשר בין האם הפונדקאית לבני הזוג

כל הליך פונדקאות מרגש, עוצמתי וגם קצת מסובך מבחינה בירוקרטית. גם כל תהליך פונדקאות יכלול הסכמים בין בני הזוג ובין האם הפונדקאית, בו יהיו כל תיאומי ציפיות הצדדים זה מזה, גם מבחינת הפן הכלכלי אבל גם מהפן הרגשי. שאלות רבות יכולות להיות מוצפות כאשר עוברים הליך פונדקאות כמו למשל כמה פעמים רואים את הפונדקאית במהלך ההיריון, האם הקשר הדוק, רופף? האם במסגרת פונדקאות מקובל שבני הזוג או האישה יגיעו לבדיקות הרפואיות? האם הם מעודכנים כאשר היא לא מרגישה טוב? במסגרת תהליך פונדקאות וחתימה על ההסכמים גם מדברים על הלידה – האם ומתי הזוג נמצא בלידה, איזה הליך לידה יהיה בכלל, ומהן ההעדפות של האם פונדקאית בנושא ועוד. 

הכימיה בין הזוג לפונדקאית

אחד הדברים החשובים ביותר עליהם יש לתת את הדעת בעת הליך פונדקאות הוא הכימיה בין האם הפונדקאית לזוג. כאשר מתחילים לחשוב על פונדקאות יש גם לחשוב לעומק מי הייתם רוצים שתישא את התינוק שלכן ברחמה. פונדקאות היא לא הליך רק פיזי, מדובר על הליך רגשי מאוד לכל הצדדים, כולל האם הפונדקאית שמקריבה את גופה למשך תשעה חודשים. כבר בתחילת הדרך של תהליך פונדקאות יש לשאול את השאלות החשובות – מהם הקווים האדומים שלכם? על מה אתם לא מתפשרים? מה הכי חשוב לכם? כדאי לזכור שגם כאשר תהליך פונדקאות הולך חלק הוא מאוד מרגש ומוביל לאמוציות רבות כמעט בכל שלב. פונדקאות היא קשר עמוק עם אדם נוסף, שאולי בהתחלה לא הכרתם, אבל הוא הופך להיות אחד האנשים המשמעותיים ביותר בחייכם. לסיכום, הליך פונדקאות יכול להיות סופר מרגש, הוא יכול לכלול בירוקרטיות רבות, אבל בסופו יש נס קטן שאותו מחזיקים בידיים, כזה שנשאר לכל החיים.

קידום אתרי קונימבו

חיפוש אורגני בגוגל הוא הדרך הטובה ביותר לקדם את האתר שלך. כאשר מישהו מחפש מילת מפתח, האתר שלך יופיע בעמוד הראשון של תוצאות מנוע החיפוש.

קרא עוד »

קידום אתרי קונימבו

חיפוש אורגני בגוגל הוא הדרך הטובה ביותר לקדם את האתר שלך. כאשר מישהו מחפש מילת מפתח, האתר שלך יופיע בעמוד הראשון של תוצאות מנוע החיפוש.

נכסים דיגיטליים להשקעה בתחום הילדים

נכסים דיגיטליים הם ייצוגים דיגיטליים של מוצרים ושירותים פיזיים. הם הגרסאות הדיגיטליות של חפצים מוחשיים כמו תמונה, וידאו או אתר אינטרנט. נכסים דיגיטליים יכולים לשמש

צילומי גיל שנה בטבע

חושבים על מזכרת מיוחדת לכבוד גיל שנה? צילומי גיל שנה הם צילומים פופולריים בעקב ההורים הטריים שרוצים לשמור מזכרות משמעותיות באופן ייחודי – המזכרת היא

יתרונות השימוש בכדור פיזיו

בחנויות השונות תוכלו למצוא לא מעט מכשירים שונים המאפשרים לבצע פעילות גופנית. עם זאת ישנם מכשירים שונים שמביאים איתם יתרונות רבים בהשוואה לאחרים. אם אתם

חתונה אזרחית

בעבר, הנישואים היו מוסד דתי גרידא. אבל היום, זה גם חוזה משפטי בין שני אנשים שרוצים לחלוק את חייהם יחד. נישואים הם חלק חשוב מהחיים

גלילה לראש העמוד