חתונה אזרחית

בעבר, הנישואים היו מוסד דתי גרידא. אבל היום, זה גם חוזה משפטי בין שני אנשים שרוצים לחלוק את חייהם יחד.

נישואים הם חלק חשוב מהחיים עבור אנשים רבים. זה יכול להיות זמן של אושר ושמחה גדולה, אבל זה יכול גם להעלות רגשות קשים כמו עצב וכעס. שיעורי הגירושין עולים בשנים האחרונות ושיעורי הנישואים ירדו.

יש אנשים המאמינים שיש לאפשר לזוגות הומוסקסואלים להתחתן בדיוק כמו זוגות סטרייטים. אנשים אחרים מאמינים שהממשלה לא צריכה להיות מעורבת כלל בנישואים ושיש להשאיר זאת למוסדות הדת בלבד.

מהם נישואים אזרחיים?

אחד הנישואים האזרחיים הראשונים התרחש בשנת 2005. זה היה בין שני גברים, מייקל הנדריקס וג'ון לואיס.

נישואים אזרחיים הם איחוד חוקי שאינו מערב כנסייה או מוסד דתי אחר. זה נתפס כאלטרנטיבה חילונית לנישואים דתיים.

נישואים, על צורותיהם השונות, קיימות מאז התרבויות האנושיות הקדומות ביותר. כיום, מדינות רבות קבעו חוקים המכירים ואוכפים נישואים בין בני אותו מין או מאפשרים ליצור איחודים על ידי זוגות שאינם נשואים כחוק, אך עדיין רוצים חלק מהיתרונות של נישואים.

נישואים אזרחיים הם נישואים שנוצרו על ידי ממשלה ולא על ידי מוסד דתי. בארצות הברית קיימים שני סוגים של נישואים אזרחיים – האחד נקרא נישואין בחוק המקובל והשני נקרא נישואים טקסיים.

נישואים בחוק המקובל נחשבים חוקיים במדינות רבות. נישואים אלו נוצרים כאשר שני אנשים חיים יחד למשך זמן מסוים ומתייחסים לעצמם כנשואים, מבלי להתחתן מול אף פקיד. משך הזמן משתנה ממדינה למדינה, אך לרוב הוא נע בין שישה חודשים לשנה.

נישואים טקסיים הם כאלה שמתקיימים בבית משפט או במקום ציבורי אחר עם עד רשמי נוכח.

נישואים אזרחיים הם איחוד חוקי בין בני אותו המין או השונה.

נישואים אזרחיים אינם מוכרים כקודש דתי ואין להם כל משמעות דתית. ברוב המדינות, נישואים אזרחיים ניתנים לאנשים שאינם חברי הכמורה.

נישואים אזרחיים הם נישואים בין שני בני אדם מאותו המין או השני שאינם נשואים זה לזה לפי החוקים של כל מדינה אחרת.

המונח "נישואים אזרחיים" משמש לעתים קרובות כדי להבדיל בין נישואים המוכרים על ידי המדינה, לבין אלה שאינם. הוא משמש בדרך כלל במקרים שבהם זוג מעוניין לערוך טקס למשפחה וחברים אך אינו רוצה להינשא כחוק.

למידע נוסף היכנסו אלינו המרכז לחתונות אזרחיות

מסיבת יום הולדת בגן עם עוגה
עוגות גן: ההפתעה המושלמת לילדים!

עוגות גן תמיד היו הפתעה מרתקת ומתוקה לילדים. בין אם זה יום ההולדת שלהם, חגיגה בגן או כל אירוע מיוחד, העוגות האלה מביאות שמחה והתרגשות עצומה לפנים הקטנטנות. עם הצבעים התוססים והעיצובים המפתיעים שלהן, עוגות הגן יעשו את החגיגה של ילדכם לבלתי נשכחת.

מדריך לרוכש שרשרת שמות אישית: תכונות עיקריות שיש לקחת בחשבון

האם אתה מחפש להוסיף נופך של התאמה אישית לקולקציית התכשיטים שלך? שרשרת שמות אישית עשויה להיות בדיוק מה שאתה צריך! בין אם אתה רוצה לענוד את השם שלך או את השם של אדם אהוב, שרשראות אלו הן אביזר אופנתי וייחודי. לפני ביצוע רכישה, חשוב להבין את התכונות העיקריות שיכולות להפוך שרשרת שמות אישית למיוחדת באמת.

מתנות
מתנות לילדים – לא מה שחשבתם

השמחה וההתרגשות שיש בכניסתו של תינוק קטן לעולם הן תחושות בלתי רגילות שאין להן תחליף, ולכן חשוב לחגוג את המאורע המיוחד הזה באמצעות הענקת מתנות מיוחדות ומרגשות באותה מידה. אם הוזמנתם למסיבת ברית, בריתה או חגיגה משפחתית צנועה לציון המאורע של הולדת תינוק חדש – כדאי שתגלו את האפשרויות העומדות בפניכם בכל מה שקשור למתנות לילדים, בין אם מדובר על תינוקות, פעוטות או ילדים בגילאי הגן.

יצירת חדר ילדים מונטסורי מעורר השראה

עיצוב חדר ילדים מונטסורי הוא תהליך תכנון מדויק ומחושב. בהשראת משנתה של מריה מונטסורי, גישה זו מתמקדת ביצירת סביבה מטפחת וממוקדת בילד המעודדת עצמאות, חקר ולמידה. מרכיב חיוני אחד בחדר מונטסורי הוא בחירת הרהיטים, כולל שידה מונטסורית.