מנשא בד


תינוקות מרגישים הכי טוב קרוב ללב ולכן מנשאים הם הדרך הכי נוחה להרגיע אותם ולהבטיח את שביעות רצונם. כשתבחרו את המנשא שמתאים לו התינוק כבר ירגיש

לא מפתיע לגלות שתינוקות אוהבים מנשא בד שעוטף אותם קרוב לגוף ההורה, אבל אולי מפתיע אפילו יותר לגלות שבניגוד למקובל לחשוב, גם להורים הרבה יותר נוח ליצור את הקשר וההתקרבות המתחייבים בחודשים הראשונים של התינוק, עטופים גם הם יחד אתו. המנשא יכול להיות נוח למטלות הבית כאשר התינוק עדיין אתכם, אבל גם למטרת חיזוק הקשר ההורי ולכן חשוב לבחור אחד כזה שיהיה נוח תמיד ולמשך זמן רב.

למה בכל זאת מנשא בד עוזר להורים להסתגל?

נכון שעגלת תינוק מאפשרת לכם מעט יותר חופש ושחרור מנשיאת התינוק כל הזמן, אבל הריחוק מהגוף שלכם מקשה על הסתגלות רגשית לנוכחות התינוק. זה לא לגמרי אוטומטי להרגיש את החיבור לתינוק החדש, ולכן מנשא יכול לחזק זאת אצלכם. אבל ידוע כבר יש קשר בין מנשא בד שבו נושאים את התינוק קרוב לגוף גם לרווחת ההורה ולתחושתו האישית. הורים יכולים להרגיש יותר מהר את האהבה הגואה ואת ההסתגלות לתינוק בצורה כזאת.

בחירת מנשא נוח להורה ולתינוק

המנשאים שמוצעים היום בשוק יכולים להגיע במגוון דגמים וגדלים, ומה שנחשב בדרך כלל למנשא נוח מאוד הוא דווקא מנשא הבד שאותו יש לכרוך כמה פעמים על גוף ההורה כדי ליצור את העריסה הנישאת שיכולה להרגיע תינוק. בדקו אם נוח לכם לכרוך אותו באחת מהתנוחות המוצעות ואיזה סוג קשירות אפשרי, כדי להתאים אותו גם לגופכם. אם לכם לא נוח גם לא יהיה נוח לתינוק. בערסולים ישמחו לייעץ לכם על היצע הדגמים והתנוחות.

בדים רכים ונושמים

חשיבותם של בדי הייצור רבה, והם חייבים להיות נושמים אבל חזקים במידה מספקת כדי ליצור מנשא בד בטיחותי. הבדים יכולים להיות בכל מיני צבעים, לבחירתם, אבל הקפידו להרגיש נוח עם מגע הבד על גופכם ונסו אותו גם על גוף התינוק כדי לוודא שעורו לא מגורה והוא לא חש עקצוצים או מזיע יותר מדי באחת התנוחות שאפשר ליצור לו בתוך המנשא. בד שרובו טבעי וחלקו אלסטי גם יימתח בצורה נוחה על הגוף וגם יאפשר לכם להתאוורר ולא להזיע.

נוחות חשובה מכל

נוחות בטוחה ובריאה פירושה להחזיק תינוק באחת התנוחות המוצעות מבלי שתהיה פגיעה בהתפתחות שלו בגלל אופן הנחת השלד והלחץ על המפרקים. התנוחה בתוך המנשא מחקה במידה רבה את התנוחה שלו ברחם ואת האפשרויות שלו להתקפל ולהתפתל כשהוא במיטה, ולכן חשוב מאוד שלא להגביל יותר מדי את התנוחות האלה. לתינוק יש כמה תנוחות מועדפות בגילים שונים, לפי הגדילה וקצב הצמיחה שלו, ומנשא טוב חייב לצמוח אתו ולאפשר לו את המקום לכך.

בטיחות נשיאה

בטיחות הנשיאה של תינוק מחייבת גם את בטיחות ההורה וגם את התינוק. מצד אחד, הקשירות והכריכות חייבות להיות כאלה שיחזיקו את התינוק כמו שצריך מבלי שתהיה תאונה, חלילה, והתינוק יישמט או שהבד ילחץ עליו ויעצור את הדם, ומצד שני גם להורה צריך להיות בטיחותי מבלי לגרום לפגיעה בגב או בשרירים בגלל לחץ במקומות הלא נכונים. מומלץ להתנסות בכל הקשירות והתנוחות האפשריות כדי להבטיח את הבטיחות המלאה.

חומרים שמהם עשוי המנשא

מנשא בד עשוי אמנם מבד איכותי, טבעי ונושם, אבל למרות הטבעיות שלו הוא יכול להכיל חומרים נוספים שאינם מתאימים לשימוש לאנשים שסובלים מרגישויות, או שהתינוק עצמו רגיש להם. זה כולל גם את הצבעים הבטוחים שבהם צבוע המנשא וזה כולל גם את הבד עצמו. תתפלאו, אבל בהחלט יכולה להיות רגישות לבדים טבעיים ולכן בכל זאת מומלץ לבדוק אם הבד האיכותי של ערסולים מתאים לכם.

מנשא עם כיסים

אחד החידושים הכי גאוניים שיש הוא להוסיף כיסים קטנים לכל מנשא בד של ערסולים כדי להגביר את הפונקציונליות שלו. כך, לא תצטרכו לחפש מוצץ או את המפתחות או כל דבר אחר שאתם רוצים לשים במנשא כדי לא לאבד אותו. הידיים שלכם חופשיות עדיין והמוצץ לא הולך לאיבוד במנשא כזה שבו התינוק מונח בצורה טבעית וכל מה שחשוב לכם בהישג יד.

מנשא בד
ילדים ים
10 טיפים לבילוי בטוח ונעים עם ילדים בים

יציאה לים עם ילדים יכולה להיות חוויה מרגשת ובלתי נשכחת לכל המשפחה. בין אם אתם יוצאים לשייט או פשוט מבלים על שפת החוף, הבטיחות תמיד צריכה להישאר בראש סדר העדיפויות. עם קצת הכנה ידע חשובים, אתם יכולים להבטיח זמן בטוח ומהנה לכל המשתתפים ובפרט לילדים.

היריון
6 דברים שלא ידעת לגבי ההיריון שלך

הריון הוא מסע מופלא מלא בפליאה וציפייה, אבל הוא גם מלווה באינספור שינויים והפתעות. בעוד שהיבטים רבים של הריון ידועים היטב, ישנן כמה תופעות שפחות מדברים עליהן ועלולות לתפוס אותך לא מוכנה. הנה שישה דברים מסקרנים שאולי לא ידעת על ההיריון שלך:

מסיבת יום הולדת בגן עם עוגה
עוגות גן: ההפתעה המושלמת לילדים!

עוגות גן תמיד היו הפתעה מרתקת ומתוקה לילדים. בין אם זה יום ההולדת שלהם, חגיגה בגן או כל אירוע מיוחד, העוגות האלה מביאות שמחה והתרגשות עצומה לפנים הקטנטנות. עם הצבעים התוססים והעיצובים המפתיעים שלהן, עוגות הגן יעשו את החגיגה של ילדכם לבלתי נשכחת.

מדריך לרוכש שרשרת שמות אישית: תכונות עיקריות שיש לקחת בחשבון

האם אתה מחפש להוסיף נופך של התאמה אישית לקולקציית התכשיטים שלך? שרשרת שמות אישית עשויה להיות בדיוק מה שאתה צריך! בין אם אתה רוצה לענוד את השם שלך או את השם של אדם אהוב, שרשראות אלו הן אביזר אופנתי וייחודי. לפני ביצוע רכישה, חשוב להבין את התכונות העיקריות שיכולות להפוך שרשרת שמות אישית למיוחדת באמת.