מנשא גב לתינוק


תינוקות אוהבים להרגיש קרוב לאמא ולאבא, ולכן מנשאים שונים הופכים להיות כלי התעבורה העיקרי והמועדף על הורים רבים. כך מרגיעים תינוק במנשא גב טוב

אנחנו כבר יודעים שהכי טוב קרוב לאבא או לאמא, ולכן תינוקות רבים יעדיפו להינשא בתוך מנשא גב לתינוק כאשר מטיילים בחוץ, מאשר להיטלטל לבד בעגלה מבלי לשמור על קשר עין עם ההורים. הרבה יותר נוח ללכת לסידורים ולטיול או לקניות כאשר התינוק נישא על הגב, הידיים משוחררות והילד מונח בבטחה ורואה הכל. בדרך כלל, הם גם אוהבים את המצב הזה, להביט מגבוה על ההתרחשויות וזה מרגיע אותם. כל שנותר כעת הוא לבחור מנשא גב לתינוק.

על מה לשים דגש בבחירת מנשא גב לתינוק?

  • מחיר – המחיר יכול להיות ממוצע אבל לא זול מדי, משום שזה אומר שיש אולי היכן שהוא פשרה על טיב החומרי ועל תכנון נכון. זה לא חייב להיות מאוד יקר, אבל זכרו שבסופו של דבר כל מנשא מיועד למטרתו, ולכן גם החומרים שמהם הוא מיוצר חייבים להיות הטובים ביותר לשם בטיחות ויכולת למלא את תפקידו. במקרה זה איכות שווה מחיר גם בגלל חומרים בטוחים, כפי שמקפידים בערסולים לייצר.
  • חומרים – מנשא גב בדרך כלל כולל מסגרת קשיחה מבד או מחומרים דומים לו, או מסגרת מתכת ופלסטיק למקרה של נשיאה על גב לטיולים. בדיוק כמו מנשאים שנושאים מקדימה, גם מנשא גב צריך להתאים למטלה שלו. מנשאים רכים מיועדים לטיולים קצרי מועד ומנשאים קשיחים שמהווים מעין קונכיית נשיאה לתינוק מיועדים לשאת אותו בטיולים ארוכים וכדי להגן עליו מאלמנטים שונים, בעיקר בטבע.
  • נוחות לתינוק מנשא בד – הרבה יותר מאשר לכם, לתינוק חייב להיות נוח במנשא, ולכן הוא יצטרך להביע את דעתו הלא מילולית תוך כדי התנסות. אם צר לו או מרווח לו, אם הוא גולש פנימה משום שהמנשא לא לפי מידותיו, אם פתחי הרגליים מציקים לו ולוחצים על הירכיים ואם לא נוח לו באופן כללי לשבת שם, אתם כבר תדעו מהתגובות שלו. הגוף לא משקר ולכן חובה לנסות את המנשא עם התינוק שלכם בו לפני שמחליטים.
  • נוחות להורה – יש להחליט מי נושא את המנשא ולגופו של מי הוא יתאים. יש מנשאים שתוכלו להתאים לגוף האבא ויש כאלה שיתאימו גם בשינויים קלים גם לגוף האמא. בדקו אותו בחנות עם התינוק בפנים כדי שתוכלו להחליט שם. בדקו את הרצועות ועד כמה הן גמישות להתאמה, את הבד או החומר שממנו הוא עשוי אם לא מציק או משפשף או מגרד לכם, ואם הכתפיות והחגורה יושבות היטב על הגוף.
  • האם המנשא בטיחותי גם לתינוק? – לכל מנשא יש את מערך החגורות שמתאימות לא רק לגוף הנושא אותו אלא גם לתינוק. הבטוחים ביותר הם כאלה שיש בהן חגורות עיגון לתינוק מכל הסוגים האפשריים, וללא אפשרות שהתינוק ישחק בהן ויפתח אותן לבד. אתם לא רוצים שהוא יזנק מהמנשא לפתע, ולכן חפשו מנשא גב לתינוק עם חגורת חזה וכתפיים וכל מה שאפשר להוסיף.
  • תחזוקה נוחה – לכל מי שמכיר את תחזוקת העגלה יודע שתחזוקת מנשא צריכה להיות בדיוק באותה רמת נוחות, כמה שיותר נוחה וקלה. מנשא הוא מקום שבו יכולים להצטבר זיהומים בדיוק כמו עגלה, אם זה בגלל כרסום מזון ואם זה בגלל זיעה והפרשות, ולכן יש לנקות אותו בקביעות כדי למנוע מחלות מהתינוק.
  • התאמה לכל גיל – יש מנשאים שאפשר להגדיל אותם או להקטין אותם ואם הם עשויים מחומרים באיכות טובה הם יכולים לשמש אתכם לשנים רבות. מנשא גב לתינוק יכול לגדול עם הילד או לשמש גם את הילד הבא, ולכן מבנה המנשא קובע.
מנשא גב לתינוק
מתלבטת מה לקנות מתנה ליולדת

בזמן שהאמא הטרייה מתמודדת עם רגשות מעורבים לאחר הלידה, עכשיו זה הזמן שלה להתפנק, אחד הדברים הנחוצים ביותר לאחר לידה, זו הרגשת נוחות ורוגע. גם

מתלבטת מה לקנות מתנה ליולדת

בזמן שהאמא הטרייה מתמודדת עם רגשות מעורבים לאחר הלידה, עכשיו זה הזמן שלה להתפנק, אחד הדברים הנחוצים ביותר לאחר לידה, זו הרגשת נוחות ורוגע. גם לה וגם לרך הנולד. בחירת בגדי הנקה המתאימים למגזר הדתי היא צעד מרכזי להבטיח את הצניעות והנוחות בתהליך ההנקה. מהם העקרונות המנחים לבחירת בגדי הנקה צנועים המתאימ

ילדים ים
10 טיפים לבילוי בטוח ונעים עם ילדים בים

יציאה לים עם ילדים יכולה להיות חוויה מרגשת ובלתי נשכחת לכל המשפחה. בין אם אתם יוצאים לשייט או פשוט מבלים על שפת החוף, הבטיחות תמיד צריכה להישאר בראש סדר העדיפויות. עם קצת הכנה ידע חשובים, אתם יכולים להבטיח זמן בטוח ומהנה לכל המשתתפים ובפרט לילדים.