מתנה ליולדת


לתת מתנה ליולדת כולם אוהבים. לבחור את המתנה הנכונה זה כבר סיפור אחר לגמרי. בחירת מתנות היא משימה שמרבית האנשים לא אוהבים, גם אם הם מאוד אוהבים ומאוד רוצים לתת אותן. המטרה של מתנה טובה, מעבר לזה שפשוט נותנים אותה מכל הלב, היא שהמתנה תוסיף ערך לאדם שמקבל אותה, שתעשה לו את החיים טובים יותר, שתגלה לו משהו חדש או שפשוט תעלה חיוך על פניו.

מתנות אפשריות ליולדת

כשאנחנו יוצאים למשימה של בחירת מתנה ליולדת על לידת ילד חדש, המשימה שלנו די ברורה: אנחנו אמורים למצוא פריט או פריטים עבור התינוק או עבור היולדת עצמה. עציץ, פרחים או בונבוניירה הן דוגמאות למתנות שמביאים לבית החולים, אבל לא מתנות על לידת הילד החדש. בבחירת מתנה ליולדת, ניתן להגדיר שני פרמטרים מרכזיים, שיסייעו לנו להחליט עד כמה מדובר במתנה נכונה: שימושיות ונוחות – עד כמה המתנה שלנו תהיה שימושית עבור היולדת ועד כמה היא תסייע לה להפוך את חייה לנוחים יותר סביב האתגר של גידול התינוק בחודשי חייו הראשונים. לשני הפרמטרים הללו אפשר להוסיף גם פרמטר שלישי, צדדי יותר, והוא אסתטיקה – לאסתטיקה והעיצוב ישנה השפעה רבה על מצב הרוח והאווירה, שני מצרכי יסוד חשובים לכל יולדת המבלה את רוב זמנה בבית עם התינוק.

מתנות שימושיות ליולדת

אז אחרי שהגדרנו את שני הפרמטרים החשובים בבחירת מתנה ליולדת, אפשר למנות לא מעט פריטים שיכולים להוות מתנות אטרקטיביות ליולדת. הדבר הראשון שעולה לראש הוא כמובן ביגוד. הרבה אנשים בוחרים במספר פריטי לבוש לתינוק, וכאן אולי טמונה הבעיה. מרבית הזוגות מתכוננים מראש ללידת התינוק ורוכשים את כל הביגוד הדרוש לו לחודשי חייו הראשונים. על זה מתווספים כל אותם פריטי לבוש שמקבלים בני הזוג כמתנות מקרובי משפחה וחברים, ולרוב נותרים פריטים אלה ללא שימוש.

פריטים נוספים שנחשבים למתנות שכיחות ליולדת כוללים מוצצים, בקבוקי האכלה ואפילו מתקן חשמלי לחימום האוכל לתינוק. גם אלה הם בדרך כלל פריטים שבני הזוג מצטיידים בהם מראש, ולרובם לא יהיה כלל שימוש. המשמעות היא שלא כל פריט שימושי לתינוק, הוא אכן פריט שיהיה שימושי ליולדת. המטרה היא לא לקנות פריט שימושי, אלא פריט שימושי למי שמקבל אותו, ובכל הקשור לפריטים הקטנים כמו פריטי לבוש, מוצצים, בקבוקי האכלה וכדומה, סביר להניח שמידת השימושיות שלהם תהיה נמוכה עד בלתי קיימת.

מתנות לא שימושיות ולא רלוונטיות

מתנות שכיחות נוספות הניתנות ליולדות על לידת הילד החדש כוללות פריטים שונים לבית, ובכלל זה מנורות לילה, תמונות, עציצים, מעמדים לסלון וכדומה. כל אלה הם כמובן מתנות נחמדות שהיו יכולות להיות מאוד שימושיות ואטרקטיביות באירועים אחרים, אך בכל הקשור ללידת ילד חדש מדובר במתנות שאין להן כל ערך. הדבר האחרון שמעניין את היולדת לאחר הלידה הוא התמונות בסלון או המיניאטורה שתמיד רצתה להניח על המדף בסלון.

כאשר אתם בוחרים מתנה ליולדת, ערסל לתינוקות למשל הקפידו על כך שאתם מתאימים את המתנה לאירוע. התאמה זו חשובה לא רק כדי שיעריכו את המתנה שלכם, אלא מכיוון שאכפת לכם מהיולדת ואתם באמת רוצים לתת למה משהו שיעזור לה אל מול האתגר שעומד בפניה. פריטי עיצוב לבית או פריטי ריהוט, עד כמה שהם יכולים להיחשב כאטרקטיביים באירועים אחרים, הם אינם רלוונטיים במקרה של לידת תינוק חדש.

מתנות ליולדת ששווה לקנות – ערסל לתינוק

כעת, הגענו לשלב בו אפשר להתמקד בפריטים שיכולים לא רק להעלות חיוך על פניה של היולדת, אלא להשפיע על כל חוויית הגידול של התינוק החדש. הפריט הראשון שכדאי לציין הוא ערסל לתינוק, ובמילה ערסל אנחנו מתכוונים ממש לאותו ערסל שכולנו קושרים בין שני עצים בפיקניק ומשתרעים עליו לכל אורכו. ערסל לתינוק הוא כמובן ערסל רחב יותר, קצר יותר ויציב יותר, וניתן לקבע אותו לקיר או לתקרת הבית.

מדוע נחשב ערסל למתנה כל כך אטרקטיבית? אחת הבעיות המרכזיות שאיתה מתמודד כל זוג סביב גידול של תינוק חדש בחודשי חייו הראשונים היא בעיית ההרגעה. במהלך תקופה זו, עלול התינוק לסבול פעמים רבות מחוסר נוחות ואף מכאב (בדרך כלל כתוצאה מבעיית הגזים). חוסר נוחות זה יכול להתעורר בכל שעה של היום, ולמרבה הצער גם בכל שעה של הלילה. הורים רבים מוצאים את עצמם ערים שעות ארוכות לאורך הלילה, נושאים את התינוק על ידיהם ומסתובבים בבית בניסיון להרגיע אותו ולסייע לו להתמודד עם הכאב.

אחת הטכניקות שסיגלו לעצמם זוגות רבים היא הטכניקה של הסעת התינוק ברכב. ידוע לכל הורה שתינוקות אוהבים נסיעות ברכב. התנועתיות של הרכב, הקפיצות, המראות החולפים על פני התינוק, כל אלה מסיחים את דעתו ומאפשרים לו להירגע במהירות ואף להירדם בתוך דקות ספורות. ערסל לתינוק הוא בדיוק המוצר שמציע לאותם הורים את התחליף האולטימטיבי לנסיעה ברכב, והכל בתוך הבית ובתוך חדר התינוק עצמו.

הערסל ניתן לנדנוד בצורה חופשית

הוא אוחז את גופו של התינוק ומתאים את עצמו כך שלא יופעל לחץ על אף איבר של התינוק. הורים רבים מעידים שמרגע שהם מניחים את התינוק על גבי הערסל, לא חולפות מספר שניות עד שהוא מתחיל להראות סימני רגיעה, וכעבור דקות בודדות הוא כבר רגוע לחלוטין. לא צריך להוריד אותו לרכב, לא צריך לעשות אינספור סיבובים מסביב לרחוב ולא צריך להוציא אותו בלילה קר מהבית. אמצעי ההרגעה הטוב ביותר שבנמצא ניתן לתלייה ממש בחדרו של התינוק.

ערסל לתינוק מגיע גם בעיצובים מגוונים ואסתטיים, וניתן להתאימו לעיצוב הכולל של החדר. המדובר בערסל יציב וחזק מאוד, קל משקל ולמעשה פתרון מאוד פשוט ומאוד ראשוני שיודע לספק המון ערך. ערסל יכול להיות מתנה מושלמת ליולדת פשוט מכיוון שמרבית ההורים כלל לא מכירים את הפתרון הזה, וכלל לא חושבים על רכישתו. אותם הורים, לכשיגלו את יתרונותיו של הערסל, ימהרו לתלות אותו בחדר ולהפוך לעצמם את החיים להרבה יותר נוחים ורגועים בגידול התינוק החדש. זוהי בדיוק המתנה שיכולה לשנות את חוויית הגידול של התינוק, המתנה שיכולה להעלות על פני היולדת חיוך גדול, וכמובן להוקיר לכם תודה על כך שחשבתם על כך.

מתנה ליולדת ששווה לקנות – מנשא בד

מתנה נוספת ליולדת, שנחשבת לאחת המתנות השימושיות ביותר והנוחות ביותר היא מנשא בד לתינוק. בעיה מרכזית נוספת איתה מתמודדים בני זוג רבים החווים את חודשי הגידול הראשונים של תינוק חדש היא סביב הצורך לשאת את התינוק על הידיים במשך שעות ארוכות על מנת להרגיע אותו ולהעניק לו מחום גופם. הורים רבים מעידים כי בדקות הראשונות מדובר בחוויה המהנה ביותר שיכול אדם לחוות, החוויה של נשיאת תינוקך צמוד אליך, להרגיש אותו ולהריח אותו ממרחק אפס, אלא שלאחר מספר דקות הופכת החוויה למעט מעיקה, גורמת לחוסר נוחות ומכבידה מאוד על הידיים לאורך זמן. מנשא בד לתינוק הוא פתרון מצוין לעניין זה, שכן הוא מאפשר לשאת את התינוק על גוף ההורה, כשמשקל התינוק מועמס על כל גופו של ההורה ולא על ידיו.

את המנשא ניתן ללבוש בצורה קלה ומהירה, להניח בתוכו את התינוק בקלות רבה מאוד ולאפשר לו ליהנות מחום הגוף של ההורה. המנשא תופס את התינוק לכל אורכו, שומר על החום שנוצר בתוך חלל המנשא ומאפשר לתינוק לנוע בתוך המנשא בצורה חופשית. הורים רבים מעידים כי מנשא בד לתינוק, לא רק שהוא מקל מאוד על כל הנושא של נשיאת התינוק על הידיים, אלא שהוא מסייע גם בהרגעת התינוק ובהרגעת הכאב שכל כך מאפיין את תופעת הגזים במהלך חודשי חייו הראשונים של התינוק. הקרבה הבלתי פוסקת ממנה יכולים ליהנות ההורים והתינוק גם יחד, מסייעת גם לחיזוק הקשר של התינוק להוריו, והופכת את חודשי חייו של התינוק בעולם החדש לנוחים יותר ונסבלים הרבה יותר.

מוצרי נוחות שימושיים

ערסל לתינוק ומנשא בד לתינוק הן רק שתי דוגמאות קלאסיות למתנה ליולדת, אך ישנם עוד לא מעט פריטים חכמים שמתאפיינים ברמה גבוהה של שימושיות ושל נוחות, ושיכולים פשוטו כמשמעו, לשנות את חוויית הגידול של התינוק. זכרו שכאשר אתם מחפשים מתנה ליולדת, אתם מחפשים מתנה שמיועדת ליולדת. התינוק לא יודע מה קורה סביבו או מה קורה איתו, הוא לא מבין דבר מהקורה לו, וכל מה שהוא זקוק לו זה שידאגו לכל צרכיו בכל רגע נתון. מי שזקוק לסיוע במצב, הוא לא התינוק עצמו אלא דווקא ההורים שלו, שמופקדים על המשימה הקשה לדאוג לו בכל שעה של היום.

מתנה חכמה המבוססת על פריטי נוחות שימושיים היא בדיוק המתנה שתדע כל יולדת להוקיר ולהעריך, ושכאשר אתם תתנו אותה, תוכלו לדעת שתרמתם את תרומתכם למשימת הגידול של הילד החדש.

מחיר זה לא שם המשחק

אחרי שאמרנו את כל זה, אי אפשר שלא לדבר על עניין המחיר. רבים בוחרים לא פעם את המתנה שהם רוצים לתת לאדם אחר על פי מחיר המתנה. מצד אחד, אנחנו רוצים מתנה שתהיה זולה ולא תפגע לנו בכיס יותר מדי, ומצד שני אנחנו לא רוצים לצייר את עצמנו כקמצנים או כאנשים שלא באמת אכפת לנו ממקבל המתנה, עד כדי כך שאנחנו לא יכולים להשקיע בו קצת כסף.

אז זה המקום והזמן לומר שאין שום קשר בין מחיר המתנה ובין הערך שלה בעיני המקבל אותה, והדברים נכונים לא רק כשמדובר במתנה ליולדת אלא בכל מתנה לכל אירוע. מנשא בד לתינוק וערסל לתינוק הן שתי דוגמאות למתנות מצוינות וזולת יחסית. המדובר על מוצרי בד פשוטים שפשוט מתוכננים בצורה חכמה ומעוצבים בצורה אסתטית. כמובן שפריטים אלה צריכים להיות איכותיים, להיות עשויים מהבד הנכון על מנת לספק את התמיכה הנדרשת לתינוק ויחד עם זאת להישאר נוחים, אבל בסופו של דבר מדובר במוצרי בד, שמחירם אינו יקר כלל וכלל, לבטח ביחס למתנות רבות אחרות שנוהגים אנשים לקנות על לידת תינוק חדש.

אתם בהחלט יכולים למצוא מתנה נוחה ושימושית שגם יכולה להעלות חיוך גדול על פני היולדת, וגם להשאיר את רוב הכסף בכיס שלכם.

איפה קונים מתנות מקוריות ליולדת?

אז עניין נוסף שמאפיין אנשים המחפשים מתנה ליולדת לאחר לידת תינוק חדש, הוא הצורך העז למצוא מתנות מקוריות שאף אחד אחר לא חשב עליהן. יש בגישה זו משהו של אמת, שכן אנחנו לא רוצים לתת מתנה מכל הלב, ולגלות שעוד רבים נתנו את אותה מתנה וליולדת אין מה לעשות בכל כך הרבה מתנות שהן כולן אותו דבר. מצד שני, מקוריות היא לא שם המשחק ואתם לא צריכים להמציא את הגלגל כשאתם בוחרים מתנה ליולדת.

כל מה שאתם צריכים הוא למצוא מתנה שתשנה את חוויית הגידול של התינוק החדש ליולדת, שתעשה לה את החיים קלים ונוחים יותר ושתעלה חיוך על פניה. מתנות כאלה אפשר למצוא ברוב חנויות המוצרים לתינוקות, אם כי רכישה בחנויות אלה מבטיחה לכם כמעט באופן וודאי שהמתנה שלכם לא תהיה מקורית ושישנה סבירות גבוהה שעוד רבים קנו את אותה מתנה בדיוק. למה? מכיוון שכולם קונים בחנויות האלה.

מתנות נוחות ושימושיות ליולדת, מקוריות וכאלה שיודעות לספק ערך אמיתי, ניתן למצוא בחנות ערסולים, המציעה כמובן גם ערסל לתינוק ומנשא בד לתינוק במגוון רחב של עיצובים וצבעים.

אריזות וחבילות מתנה ליולדת

אם אתם מאוד קרובים ליולדת ורוצים ממש לפנק אותה עם חבילה של מתנות לכבוד לידת התינוק החדש, בחנות ערסולים תוכלו למצוא חבילות מתנה ליולדת, חבילות שהורכבו על ידי אנשי מקצוע או שתוכלו אתם להרכיב בעצמכם מתוך שלל פריטי הנוחות שמציעה החנות. חבילות אלה מאפשרות לכם לבנות חבילת ערך מקיפה ליולדת, ולהשפיע בצורה המשמעותית ביותר על חוויית הגידול של התינוק בחודשי חייו הראשונים.

כדי להמחיש, חבילות מתנה ליולדת יכולות לכלול גם מנשא בד, גם ערסל לתינוק, גם פריטי לבוש המותאמים לעונת השנה וגם פריטים נוספים שבדרך כלל מתכלים מהר וזקוקים להחלפה. גם ערסל ומנשא לתינוק הם פריטים שישמחו בני הזוג לקבל כמה מהם, שכן תמיד טוב להשאיר מנשא אחד בבית של סבא וסבתא כדי שאף פעם לא יחסר, ותמיד כדאי לתלות ערסל גם בבית של סבא וסבתא, כדי שגם להם יהיה קל להרגיע את התינוק כשהם שומרים עליו.

אל תמהרו – תחשבו

בשורה התחתונה, כאשר אתם מחפשים מתנה ליולדת, אתם רוצים להשקיע מעט מחשבה בתהליך בחירת המתנה, ולוודא שאתם בוחרים את המתנה המתאימה. בניגוד למתנת יום הולדת, שגם היא יכולה להיות מאוד שימושית ובעלת ערך, אך אף אחד לא מצפה לכך, מתנה ליולדת היא מתנה שמלכתחילה מיועדת להפוך את חיי היולדת לנוחים יותר, ולהעניק לה פריט שיהיה שימושי עבורה בגידול התינוק.

אין טעם לקנות מתנה יקרה וראוותנית אם אותה מתנה לא יודעת לספק את הערך הנדרש ליולדת ולתינוק, ועל אף שאתם בתוככם תחשבו שמאוד יעריכו את המאמץ הכספי שהשקעתם במתנה, בפועל כנראה שזאת לא תהיה החוויה שלכם מהסיפור. חפשו פריטים נוחים ושימושיים, גם אם מאוד זולים, ותוכלו לראות על פניה של היולדת עד כמה היא מוקירה לכם תודה על המחשבה שהשקעתם ועל הבחירה שעשיתם.

בחירת מתנה ליולדת לא אמורה להפוך למשימה מורכבת, אבל לפני שאתם ניגשים למשימה הזאת אתם בהחלט רוצים להבין את מטרת המשימה. לעזור ליולדת, להפוך לה את החיים לנוחים יותר במהלך חודשי חייו הראשונים של התינוק, ולהעניק לה משהו שאולי לא הכירה ותשמח לקבל ממישהו אחר – זוהי המשימה המרכזית שלכם וזה מה שצריך להנחות אתכם בבחירת המתנה. תמונות לסלון, פריטי עיצוב לבית או עציצים יפים אפשר לשמור להזדמנות אחרת. אם אתם ממש מתעקשים על מתנה יפה כזאת שמצאתם, תוכלו להוסיף אותה לחבילת מתנה ליולדת, אבל בתוך החבילה הזאת צריכים להיות אותם פריטים נוחים ושימושיים עליהם דיברנו לאורך כל המאמר הזה.

בחנות ערסולים תוכלו למצוא בדיוק את הפריטים האלה, ואף תוכלו להזמין אותם אונליין באינטרנט ולקבל אותם במשלוח איש עד פתח הבית, בין כפריטים בודדים ובין כפריטים בתוך חבילות מתנה ליולדת.

ילדים ים
10 טיפים לבילוי בטוח ונעים עם ילדים בים

יציאה לים עם ילדים יכולה להיות חוויה מרגשת ובלתי נשכחת לכל המשפחה. בין אם אתם יוצאים לשייט או פשוט מבלים על שפת החוף, הבטיחות תמיד צריכה להישאר בראש סדר העדיפויות. עם קצת הכנה ידע חשובים, אתם יכולים להבטיח זמן בטוח ומהנה לכל המשתתפים ובפרט לילדים.

היריון
6 דברים שלא ידעת לגבי ההיריון שלך

הריון הוא מסע מופלא מלא בפליאה וציפייה, אבל הוא גם מלווה באינספור שינויים והפתעות. בעוד שהיבטים רבים של הריון ידועים היטב, ישנן כמה תופעות שפחות מדברים עליהן ועלולות לתפוס אותך לא מוכנה. הנה שישה דברים מסקרנים שאולי לא ידעת על ההיריון שלך:

מסיבת יום הולדת בגן עם עוגה
עוגות גן: ההפתעה המושלמת לילדים!

עוגות גן תמיד היו הפתעה מרתקת ומתוקה לילדים. בין אם זה יום ההולדת שלהם, חגיגה בגן או כל אירוע מיוחד, העוגות האלה מביאות שמחה והתרגשות עצומה לפנים הקטנטנות. עם הצבעים התוססים והעיצובים המפתיעים שלהן, עוגות הגן יעשו את החגיגה של ילדכם לבלתי נשכחת.