על קיץ וגמילה

הרבה מאד הורים לפעוטות מנצלים את עונות האביב והקיץ כדי לגמול את הילדים שלהם מחיתולים ואכן מדובר בעיתוי טוב מאד לעשות את זה. חשוב לעשות את זה נכון ולהיות קשובים לילד ולשפת הגוף שלו, מה שיבטיח תהליך מוצלח וקצר שממנו לא יהיה צורך לחזור לאחור. למה דווקא בקיץ ואיך לעשות את זה נכון??

איך גומלים פעוט מחיתולים בקיץ?

חשוב מאד להבין שהגמילה היא תהליך וצריך להתייחס אליה ככזאת. חשוב לשים לב שהילד מבין את המשמעות, שהוא מבין מה מצופה ממנו וכמובן ללוות כל שלב בתהליך בתמלול ברור של מה עושים עכשיו ומה עושים אחר כך. מומלץ שיהיה בבית ישבנון שיהיה נוח לפעוט לשבת איתו באסלה ויש הורים שמעדיפים סיר. לכל אחת מהאפשרויות יש את התכונות או היתרונות שלה וטוב שיש כמה אפשרויות לבחור מתוכן. חשוב להבין שמדובר בלמידה של פעולה חדשה ושל הקשבה חדשה לגוף שהפעוט לא רגיל אליהן ולכן צריך להתאזר בסבלנות.

 

למה לשים לב ואיך חשוב להיערך לקראת הגמילה?

בקיץ מבצעים מגוון רחב של פעולות שלא מתאימות לחור ואם יש במשפחה פעוט בגמילה חשוב להיערך לקראת הפעולות האלה. למשל, אין זה מקובל לקחת פעוט בגמילה לבריכה הציבורית או העירונית ללא חיתול ים בכל זאת, גם אם נדמה שתהליך הגמילה מתקדם בצורה טובה מאד. אפשר להמשיך בשגרה ולקחת כרגיל מתנפחים לבריכה או כל מה שאוהבים לעשות בו שימוש ולשחק בו אך את נושא הגמילה לא מומלץ להמשיך בבריכה עצמה. אם הולכים למקום סגור כמו מרכז מבקרים או מוזאון חשוב לשים לב כל הזמן היכן נמצאים השירותים ולקחת לשם את הפעוט מדי פעם.

 

הנוחות של גמילה בקיץ

לא בכדי זו התקופה הטובה ביותר לגמילת פעוטות. אפשר ללבוש בגדים קצרים, חם בחוץ ואפשר לייבש מהר כביסה שנרטבה ובאופן כללי נוח יותר ללמד את הפעוט על גופו בזמן הקיץ. חשוב מאד לקבל עצות והמלצות מאנשי מקצוע או מהורים אחרים שעשו את זה וייתנו טיפים ותובנות מהתהליך שהם עברו עם הפעוט שלהם. בדרך זו אפשר לגשת לתהליך בראש פתוח ולדעת שיש מה לעשות או איך להתמודד עם כל קושי שמתעורר. חשוב לא פחות כאמור להתאזר בסבלננות והרבה אורך רוח וגם להצטייד בכל מה שדרוש שיהיה בבית – סמרטוטי רצפהף תחתונים בשביל הפעוט, סיר, מגבונים והרבה בגדים להחלפה. אפשר להיות בטוחים שתוך פרק זמן קצר הגמילה תצליח.

מדריך לרוכש שרשרת שמות אישית: תכונות עיקריות שיש לקחת בחשבון

האם אתה מחפש להוסיף נופך של התאמה אישית לקולקציית התכשיטים שלך? שרשרת שמות אישית עשויה להיות בדיוק מה שאתה צריך! בין אם אתה רוצה לענוד את השם שלך או את השם של אדם אהוב, שרשראות אלו הן אביזר אופנתי וייחודי. לפני ביצוע רכישה, חשוב להבין את התכונות העיקריות שיכולות להפוך שרשרת שמות אישית למיוחדת באמת.

מתנות
מתנות לילדים – לא מה שחשבתם

השמחה וההתרגשות שיש בכניסתו של תינוק קטן לעולם הן תחושות בלתי רגילות שאין להן תחליף, ולכן חשוב לחגוג את המאורע המיוחד הזה באמצעות הענקת מתנות מיוחדות ומרגשות באותה מידה. אם הוזמנתם למסיבת ברית, בריתה או חגיגה משפחתית צנועה לציון המאורע של הולדת תינוק חדש – כדאי שתגלו את האפשרויות העומדות בפניכם בכל מה שקשור למתנות לילדים, בין אם מדובר על תינוקות, פעוטות או ילדים בגילאי הגן.

יצירת חדר ילדים מונטסורי מעורר השראה

עיצוב חדר ילדים מונטסורי הוא תהליך תכנון מדויק ומחושב. בהשראת משנתה של מריה מונטסורי, גישה זו מתמקדת ביצירת סביבה מטפחת וממוקדת בילד המעודדת עצמאות, חקר ולמידה. מרכיב חיוני אחד בחדר מונטסורי הוא בחירת הרהיטים, כולל שידה מונטסורית. 

איך בוחרים טיולון לטיסה?

יש הרבה מאד מה להכין ולארגן לקראת טיסה וזה הופך להיות אפילו יותר מאתגר כאשר מדובר בטיסה עם תינוק. לתינוקות יש את הצרכים האישיים והייחודיים