פסיכולוג ילדים

אין כמעט משפחה שלא נעזרה בייעוץ מקצועי של פסיכולוג מומלץ לילדים שמלווה אותה בכל מענה בשעת הצורך. קליניקות של פסיכולוגים לכל המשפחה מוצעות לציבור הן בהסדר עם קופת חולים והן בתשלום מלא כשירות פרטי והן מסייעות להורים ולמורים לתמוך בילדים ולפתור בעיות שונות. לא חייבים להגיע למצב של משבר משפחתי או טראומה קשה כדי לפנות לייעוץ ואם יש צורך בטיפול לילד, זה המקום המתאים לקבל אותו.

freepik

הדרכה הורית

מלבד טיפול ספציפי בבעיה מסוימת, הורים יכולים לקבל הדרכה וייעוץ כיצד לגדל ילד אם מתברר שהם עצמם אובדים עצות ומתקשים למצוא את התשובות לכך לבד. זה לא מובן מאליו לגדל ילד ולדעת הכל ולכן כשמישהו לא מוצא את הדרך הנכונה לעשות זאת ולהתמודד רגשית עם הילד, עדיף למצוא פסיכולוג ילדים ולהתייעץ אתו. נכון, לפעמים זה לוקח זמן עד שמבינים שאי אפשר לעשות הכל לבד, ולכן זה דורש פתיחות של ההורים לקבל התערבות מבחוץ במידה הנכונה.

ליווי מתבגרים

גיל ההתבגרות תמיד היה מאתגר במיוחד וכשאנחנו חיים בתקופה שבה אין גבולות באמת ויש אין ספור משברים עולמיים ומקומיים כמו מתיחות ביטחונית או משבר כלכלי ומגפה כמו קורונה, ברור למה בני נוער רבים מוצאים את ההזמנו להתחמק ממסגרת ולמצוא לעצמם את מקומם בעולם משלהם. זה כרוך לפעמים בקשיים בבית הספר וכיום מדברים אפילו על נשירה ממסגרת בגלל הנסיבות. טיפול פסיכולוגי ומעקב צמוד יכולים להחזיר את הילד למסגרת ולעזור לו להתמודד עם הקשיים ועם החרדות.

קשיים ומשברים

חשיבות המסגרת לילדים ברורה. בתוכה הם יכולים להרגיש בטוחים ומוגנים ולתת לזמן לעשות את שלו בכל החלמה נדרשת. כך פועלים כל אנשי המקצוע בתחום זה, כשהם מעניקים טיפול נפשי לילדים. פסיכולוג מומלץ לילדים יאבחן את הילד בשיחה ראשונה ואחר כך ינהל עם ההורים שיחה נוספת כדי להסביר את חוות הדעת שלו לגבי הילד ומה הוא ממליץ לעשות כדי לעזור לו להיחלץ מהמשבר ולהתקדם. מעורבות ההורים בתהליך חשובה במתן תמיכה.

מה עוזר לילד להתגבר על קשיים רגשיים?

כשיש פסיכולוג שמאמין לילד ומפתח אתו מערכת יחסים שמושתת על אמון וכבוד הדדי יש לילד פינה משלו בעולם שבה הוא יכול להתבטא ולומר מה קשה לו. במקום זה הוא מקבל את כל התמיכה הראויה ואת כל מה שנחוץ לו כדי להבין את מצבו ולקבל כלים לצאת משם ולהשתקם. בגלל זה, חשוב מאוד לשמור על יציבות ועל העקביות ולהתמיד לבוא לכל הפגישות עד שהטיפול מסתיים והילד יכול לחזור לחייו מחוזק ומשוקם. קורה לעתים שהוא צריך לחזור אבל כשהוא יודע שיש מי שמקשיב לו זה הרבה יותר קל להתמודד גם לבד.

תמיכת ההורים ועזרתם

פסיכולוגים שמטפלים בילדים מוצאים את עצמם לא פעם נדרשים לתת להורים כלים כדי שיבינו את ילדיהם, מעבר להסברים על מה שקורה להם. במקרים כאלה חשוב גם לשמור על דיסקרטיות כלפי הילד כדי לשמור על הפרטיות שלו אבל גם למצוא את הדרך לשתף את ההורים במה שעובר עליו ולהסביר להם כיצד הם יכולים לסייע לו בהמשך. זה תלוי בהם ובמסגרת המשפחתית החמה והתומכת האם הטיפול יצליח והילד ימשיך לגדול בצורה בריאה ונכונה ללא מצוקה וחרדות.

בחירת איש המקצוע הנכון

מלבד המלצות על פסיכולוגים ואנשי מקצוע לילדים, חשוב לבדוק אם יש לילד כימיה עם המטפל ואם הוא מתקשר אתו היטב. חשוב לשמוע גם את הילד ולהבין אם הוא רוצה להמשיך לבוא לטיפול אצלו ולהתמסר לשיחות האלה מתוך אמון בפסיכולוג ואמונה בעצמו וביכולות שלו.

איך בוחרים טיולון לטיסה?

יש הרבה מאד מה להכין ולארגן לקראת טיסה וזה הופך להיות אפילו יותר מאתגר כאשר מדובר בטיסה עם תינוק. לתינוקות יש את הצרכים האישיים והייחודיים

מחפשים דוכן שווארמה מסתובב?

כמה פעמים מצאתם את עצמכם יוצאים מאירוע רעבים ומאוכזבים? לא מן הנמנע כי מצב שכזה קרה לכם יותר מפעם אחת. האוכל באירועים לא תמיד יהיה

טרמינל איקס שירות לקוחות

שירות לקוחות אינו רק מענה טלפוני ופתרון בעיות של לקוחות. זה גם לוודא שהלקוחות יהיו מרוצים מהמוצרים והשירותים של החברה כדי להחזיר אותם בעתיד. ישנן