10 טיפים לבילוי בטוח ונעים עם ילדים בים

יציאה לים עם ילדים יכולה להיות חוויה מרגשת ובלתי נשכחת לכל המשפחה. בין אם אתם יוצאים לשייט או פשוט מבלים על שפת החוף, הבטיחות תמיד צריכה להישאר בראש סדר העדיפויות. עם קצת הכנה ידע חשובים, אתם יכולים להבטיח זמן בטוח ומהנה לכל המשתתפים ובפרט לילדים.

הנה עשרה טיפים שכדאי לזכור וליישם כדי ליהנות מזמן בילוי שקט, נעים ובטוח בים:

חובת לבישת מצופים

כלל הזהב של בטיחות במים עם ילדים הוא לבקש מהם תמיד ללבוש מצופים מתאימים. גם אם ילדכם שחיין בטוח ומיומן, תאונות בלתי צפויות עלולות להתרחש. בין אם שוחים בים או שטים על סירה, חשוב שכל אחד מהילדים יהיה עם מצופים ייעודיים עבורו. יש לוודא כי המצופים מנופחים או מונחים בצורה נכונה על גופם.

הקפידו על שתיית מים

קל ליהנות מזמן בילוי בים, אך אסור לשכוח לשתות כל הזמן מים, במיוחד עבור ילדים שאולי לא מזהים את סימני ההתייבשות. הצטיידו בכמות מספיקה של מים עבור כולם והזכירו לילדים ללגום אותם באופן קבוע, במיוחד במזג אוויר חם.

הגנה מפני השמש

קרני השמש עלולות להיות מסוכנות יותר בזמן השהייה המים עקב השתקפותן, ולכן קרם הגנה הוא חובה. בחר בקרם הגנה רחב טווח ועמיד במים עם מקדם הגנה של לפחות 30 SPF. חשוב שכל ילד יתמרח באופן מלא, וגם פעוטות שעבורם קיים קרם הגנה לתינוקות מגיל 0. אל תשכחו להימרח מחדש כל שעתיים, במיוחד לאחר השחייה. בנוסף, כובעים, משקפי שמש וביגוד מגן מקרני UV יכולים להציע הגנה נוספת מפני כוויות וסכנות השמש.

עקבו אחר מזג האוויר

תנאי מזג האוויר יכולים להשתנות במהירות בים, אז הישארו מעודכן לפני היציאה לים ובמהלך השהייה בו. בדקו את התחזית והיו מוכן לכל שינוי.

חיבור צוותים

חלקו את בני המשפחה לצוותים/זוגות כדי להבטיח שאף ילד יישאר ללא השגחה ליד ובתוך המים. חברו את הילדים יחד, והדגישו את החשיבות של היצמדות ושמירה אחד על השני. בדרך זו, אם ילד אחד נתקל בבעיות, תמיד יש מישהו בקרבת מקום שיעזור או יביא עזרה.

הגדירו גבולות ברורים

קבעו גבולות ברורים עם ילדים לגבי היכן הם יכולים ולא יכולים ללכת בזמן השהייה בים. בין אם זה להישאר בטווח ראייה מהחוף, הימנעות מאזורים סלעיים או לא להתרחק מדי מהסירה, וודאו שהם מבינים ומכבדים את המגבלות הללו.

למדו על החיים הימיים

למדו את הילדים על היצורים שהם עלולים להיתקל בהם במים, תוך הסבר אילו מהם בטוחים ומאילו כדאי להימנע. הטמיעו בהם את החשיבות בשמירה על החיים הימיים, ובקשו מהם לעולם לא לגעת או להפריע לבעלי חיים כמו מדוזות, דגיגונים או אלמוגים.

תרגלו בטיחות במים

בדיוק כפי שהייתם עורכים תרגילי כיבוי אש בעבודה או בבית הספר, בצעו עם ילדיכם תרגילי בטיחות במים. למדו אותם איך לצוף על הגב, להימנע מבליעת מים ולאותת לעזרה במידת הצורך. כישורים אלו יכולים להיות חשובים מאין כמותם במצבי חירום.

התמודדות עם "מחלת הנסיעה"

בזמן ההפלגה במים ישנם ילדים העלולים לחוות "מחלת נסיעה", הגורמת לתחושות בחילה והקאות. היו מוכנים עם תרופות מתאימות למצבים אלו כמו סוכריות ג'ינג'ר, צמידים ייעודיים למניעת הסימפטומים או תרופות ללא מרשם המומלצות על ידי רופאי ילדים. עודדו את הילדים להתמקד באופק ולהימנע מפעילויות שעלולות להחמיר את תחושות הבחילה.

הענקת דוגמא אישית

ילדים לומדים בצורה הטובה ביותר באמצעות דוגמא, לכן הפגינו התנהגות אחראית סביב המים בכל עת. לבש חגורת הצלה אם אתם מפליגים בסירה, פעלו לפי פרוטוקולי הבטיחות והפגינו כבוד לסביבה הימית.

ילדים ים

מתלבטת מה לקנות מתנה ליולדת

בזמן שהאמא הטרייה מתמודדת עם רגשות מעורבים לאחר הלידה, עכשיו זה הזמן שלה להתפנק, אחד הדברים הנחוצים ביותר לאחר לידה, זו הרגשת נוחות ורוגע. גם

מתלבטת מה לקנות מתנה ליולדת

בזמן שהאמא הטרייה מתמודדת עם רגשות מעורבים לאחר הלידה, עכשיו זה הזמן שלה להתפנק, אחד הדברים הנחוצים ביותר לאחר לידה, זו הרגשת נוחות ורוגע. גם לה וגם לרך הנולד. בחירת בגדי הנקה המתאימים למגזר הדתי היא צעד מרכזי להבטיח את הצניעות והנוחות בתהליך ההנקה. מהם העקרונות המנחים לבחירת בגדי הנקה צנועים המתאימ

היריון
6 דברים שלא ידעת לגבי ההיריון שלך

הריון הוא מסע מופלא מלא בפליאה וציפייה, אבל הוא גם מלווה באינספור שינויים והפתעות. בעוד שהיבטים רבים של הריון ידועים היטב, ישנן כמה תופעות שפחות מדברים עליהן ועלולות לתפוס אותך לא מוכנה. הנה שישה דברים מסקרנים שאולי לא ידעת על ההיריון שלך: